IRF03RU331K
Description
FIXED IND 330UH 137MA 6.4 OHM TH
DataSheet
IRF03RU331K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):137 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):6.4Ohm Max
Q @ Freq:70 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:2.6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)