IM06BH680K
Description
FIXED IND 68UH 156MA 4.7 OHM TH
DataSheet
IM06BH680K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):156 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.7Ohm Max
Q @ Freq:75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:12MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)