IMS02BH2R4K
Description
FIXED INDUCTOR 2.4UH TH
DataSheet
IMS02BH2R4K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:2.4 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)