
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008CQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 22 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm |
| Q @ Freq: | 62 @ 350MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.05GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1008CQ-220EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM
FIXED IND 1UH 800MA 350 MOHM SMD
FIXED IND 120UH 800MA 430 MOHM
MEMS OSC XO 12.0000MHZ HCMOS
IC ADC 40VQFN
CONN AFI PLUG STR 75 OHM PCB
FIXED IND 22NH 1.4A 70 MOHM SMD