
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 85mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 300MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM06EBR47J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 700MA 430 MOHM
FIXED IND 3.3UH 270MA 850 MOHM
FIXED IND 390UH 440MA 930 MOHM
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 11POS 2.5MM
FIXED IND 470NH 1.7A 85 MOHM TH