
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCR-108D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 440 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 930mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3.28MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RCR108DNP-391L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 68MA 6.4 OHM TH
FIXED IND 27UH 530MA 1.15 OHM TH
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 390UH 440MA 930 MOHM