
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM12565S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 148mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM12565S-101M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER INDUCTOR SHIELD DRUM
FIXED IND 100UH 1.05A 350 MOHM
FIXED IND 270NH 960MA 160 MOHM
SCR 600V 4A DPAK
CONN HEADER SMD R/A 31POS 1.25MM
DIODE REG 500MW DO-7
FIXED IND 100UH 1.9A 148MOHM SMD