0603CC-150EKTS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15NH 1.9A 80 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
0603CC-150EKTS PDF
Type Description
Series:0603CC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:15 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.9 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):80mOhm
Q @ Freq:38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:2.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)