
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THIN-PAC™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 132.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.370" L x 0.260" W (9.40mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TP2-3R3-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 1.1A 290 MOHM SMD
POWER INDUCTOR SMD
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC RADIAL
LED WHITE LM561B PLUS
10GX PRE-TERM ASSY BLU 260FT
FIXED IND 3.3UH 1.4A 132.8 MOHM