
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 4.7 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | 14 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-4N7J2S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 3.8A 32 MOHM SMD
FIXED IND 27UH 1.6A 112 MOHM SMD
FIXED IND 180NH 58A 0.5 MOHM SMD
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
DC DC CONVERTER 13.8V 50W