LAN02KR680J
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 130MA 4.5 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LAN02KR680J PDF
Type Description
Series:LA, N Type
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):130 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.5Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:9.2MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)