
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 435 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 250mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 190MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM01RU1R0K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 1.1A 240 MOHM TH
FIXED INDUCTOR 4.7NH 0201
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8UMAX
FIXED IND 1UH 435MA 250 MOHM TH