
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMS-5WD-40 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 375 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 165mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 22MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IMS05WDBH680J40 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10MH 20MA 32.8 OHM SMD
FIXED IND 3.6MH 57MA 40 OHM TH
FIXED IND 4.7MH 23MA 8.2 OHM TH
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 34POS 1.27MM
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD
FIXED IND 68UH 375MA 2.3 OHM TH