S0603-151NF1S
Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
DataSheet
S0603-151NF1S PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:150 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):980mOhm Max
Q @ Freq:29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:1.3GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)