
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRF |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.62Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10.3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IRF03RU820K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 1.225A 120 MOHM
FIXED INDUCTOR 10UH SMD
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM
FIXED IND 2.2UH 6.6A 20 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 14POS 4.2MM
CONN RCPT 40POS 0.1 TIN PCB
FIXED IND 82UH 290MA 1.62 OHM TH