
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 82 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 570mOhm Max |
| Q @ Freq: | 34 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-82NG1E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
FIXED IND 47NH 385MA 420MOHM SMD
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
CONN HEADER SMD 50POS 2MM
FIXED IND 390UH 105MA 7.4 OHM TH
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM