
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 610mOhm Max |
| Q @ Freq: | 31 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-101NH2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 3.2A 43 MOHM TH
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM
XTAL OSC XO 904.0000MHZ CML SMD
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM