
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, LC Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 960 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 360mOhm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHLC08NB121K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.5UH 1.62A 120 MOHM
FIXED IND 22MH 75MA 43 OHM TH
FIXED INDUCTOR 7.8NH 0201
FIXED IND 2.7NH 440MA 350 MOHM
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 120UH 960MA 360 MOHM