MBH7045C-150MB=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MBH7045C-150MB=P3 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:-
Tolerance:-
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:-
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CAL45VB681K
CAL45VB681K
FIXED IND 680UH 220MA 7.8 OHM TH
S0402-4N7F2S
S0402-4N7F2S
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
IMS02EB680K
IMS02EB680K
FIXED IND 68UH 61MA 12 OHM TH
SiT5356AICFQ-28VT-19.200000Y
SiT5356AICFQ-28VT-19.200000Y
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ
SiT3372AC-2B3-33NX148.350000X
SiT3372AC-2B3-33NX148.350000X
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
3M RP45 2
3M RP45 2" X 2"-100
TAPE DBL COAT GRAY 2"X 2" 100/PK