IRF01RU3R9K
Description
FIXED IND 3.9UH 555MA 320 MOHM
DataSheet
IRF01RU3R9K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):555 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):320mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:80MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)