CWL0306-18N-HNH
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 18NH 300MA 800 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CWL0306-18N-HNH PDF
Type Description
Series:CWL0306
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Thin Film
Material - Core:-
Inductance:18 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):800mOhm Max
Q @ Freq:23 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:3GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.017" (0.42mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5509-RC
5509-RC
FIXED IND 10UH 12A 12 MOHM TH