LAN02TA471J
Description
FIXED IND 470UH 60MA 22 OHM TH
DataSheet
LAN02TA471J PDF
Material - Core:-
Inductance:470 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):60 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):22Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:3MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)