105R-681JS
Description
FIXED IND 680NH 395MA 620 MOHM
DataSheet
105R-681JS PDF
Type Description
Series:105R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:680 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):395 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):620mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:160MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)