IMS05WDBH333K40
Description
FIXED IND 33MH 33MA 296 OHM TH
DataSheet
IMS05WDBH333K40 PDF
Type Description
Series:IMS-5WD-40
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):33 mA
Current - Saturation (Isat):11mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):296Ohm Max
Q @ Freq:32 @ 79kHz
Frequency - Self Resonant:200kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:79 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)