LHLC10NB682J
Description
FIXED IND 6.8MH 200MA 10 OHM TH
DataSheet
LHLC10NB682J PDF
Type Description
Series:LH, LC Type
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):10Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:380kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:252 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)