PC9FJ470K
Description
FIXED IND 47UH 350MA 1.61 OHM TH
DataSheet
PC9FJ470K PDF
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):350 mA
Current - Saturation (Isat):350mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.61Ohm Max
Q @ Freq:110 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:14.9MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.265" Dia (6.73mm)
Height - Seated (Max):0.270" (6.86mm)