S0402-8N2J3B
Description
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM
DataSheet
S0402-8N2J3B PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:8.2 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4.4GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)