
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0603-12NJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 56MH 26MA 499 OHM TH
FIXED INDUCTOR
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
CIRCULAR
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
FIXED IND 470NH 2A 80 MOHM TH