
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THIN-PAC™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 124.1mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.535" L x 0.425" W (13.59mm x 10.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TP3-2R2-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 74MA 33.1 OHM TH
FIXED IND 55UH 560MA 500 MOHM TH
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
RES 715 OHM 1% 1/16W 0402
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
FIXED IND 2.2UH 1.8A 124.1 MOHM