
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 830mOhm Max |
| Q @ Freq: | 19 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-47NF1E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 250MA 4.7 OHM TH
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD
FIXED IND 8.2UH 540MA 440 MOHM
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
SWITCH SAFETY PERM CODE
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM