
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 105 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 130 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 38MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 105-103KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 540MA 440 MOHM
FIXED INDUCTOR 220NH SMD
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
FIXED IND 47UH 1.84A 104 MOHM
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 15V 20W
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD