
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 10 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 475 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 210mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.9GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-10NJ2E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6MH 100MA 13.8OHM TH
FIXED IND 8.2UH 500MA 1.3 OHM TH
FIXED IND 15UH 630MA 460 MOHM
DC DC CONVERTER 40V 25W
STANDRD SOLDER TAIL SIP SOCKET
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
TRIPLE BALANCED MIXER