
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5800 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 150mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5800-562-TR-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 500MA 1.3 OHM TH
FIXED IND 15UH 630MA 460 MOHM
FIXED IND 1.5UH 535MA 220 MOHM
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX
FIXED IND 5.6MH 100MA 13.8OHM TH
TRIPLE BALANCED MIXER