
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 7.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | - |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02BH7R5J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM
POWER INDUCTOR DRUM CORE
FIXED IND 500NH 40A 0.88MOHM SMD
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL
CONN RCPT MALE 15POS GOLD CRIMP
FIXED INDUCTOR 7.5UH TH