
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRF |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 205 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IRF01RU470K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18NH 1.4A 60 MOHM SMD
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH
FIXED IND 680NH 430MA 1.58 OHM
WARNING PLASTIC SIGN 10" X 14"
V/N 303135 10K500 0.1% B W 15557
RES MF 2W 1% AXIAL
FIXED IND 47UH 205MA 2.3 OHM TH