S0603-3N3G2
Description
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM
DataSheet
S0603-3N3G2 PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:3.3 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)