
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 105R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 280 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 105R-152FS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER INDUCTOR SHIELD DRUM
FIXED IND
FIXED IND 560NH 320MA 610 MOHM
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
FIXED IND 1.5UH 280MA 1.2 OHM
GW P7STA2.EM-UHUJ-27S5-1-700-R33
LED ULT HIGH PWR P 7070 SMD
DC DC CONVERTER