
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LA, L Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 610mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 210MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LAL02NAR56K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM
FIXED IND 560UH 90MA 10.5 OHM TH
FIXED IND 12NH 1A 80 MOHM SMD
CURRENT SENSE RESISTOR
CAP CER 0.022UF 50V CH 1210
D38999/21HC8PC
FIXED IND 560NH 320MA 610 MOHM