
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1206CD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 300MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.2GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PE-1206CD120KTT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH
FIXED IND 27UH 450MA 1.85 OHM TH
FIXED IND 180NH 580MA 240MOHM SM
CRYSTAL 20.0000MHZ 9PF SMD
DIODE ZENER
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 12NH 1A 80 MOHM SMD