
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | N |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.232" W (6.10mm x 5.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of N05DB6R8M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 960MA 360 MOHM
FIXED IND 6.8UH 880MA 320 MOHM
FIXED IND 470NH 460MA 210 MOHM
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL
VER. BRACKET-TYPE II MOD,30A 12V
RELAY RF DPDT 1A 3V
FIXED IND 6.8UH 2.1A 70 MOHM SMD