IM04SH151J
Description
FIXED IND 150UH 114MA 6.05 OHM
DataSheet
IM04SH151J PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:150 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):114 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):6.05Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)