IR02RU5R6J
Description
FIXED IND 5.6UH 185MA 1.8 OHM TH
DataSheet
IR02RU5R6J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):185 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.8Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:65MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)