IM06BH271J
Description
FIXED IND 270UH 110MA 8.2 OHM TH
DataSheet
IM06BH271J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:270 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):110 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):8.2Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:5.6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)