MGA06032R2M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 8.5A 20 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MGA06032R2M-10 PDF
Type Description
Series:MGA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8.5 A
Current - Saturation (Isat):14A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):20mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.264" W (7.30mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max):0.130" (3.30mm)