LAL04NA100K
Description
FIXED IND 10UH 500MA 580 MOHM TH
DataSheet
LAL04NA100K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):580mOhm Max
Q @ Freq:65 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:21MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)