
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM0603H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM0603H-12NJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 1.17A 226 MOHM
FIXED IND 3.3UH 270MA 850 MOHM
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM TH
RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
FIXED IND 12NH 300MA 280MOHM SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 10W