LAL04NA271K
Description
FIXED IND 270UH 145MA 5.8 OHM TH
DataSheet
LAL04NA271K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Material - Core:-
Inductance:270 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):145 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.8Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:2.8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)