LAL03VB1R5M
Description
FIXED IND 1.5UH 250MA 1 OHM TH
DataSheet
LAL03VB1R5M PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Tray
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:131MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)