IM02ST4R7K
Description
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH
DataSheet
IM02ST4R7K PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):230 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:75MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)