
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 520 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 610mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.236Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 2.8MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.191" (4.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NS10145T471MNVV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 470NH SMD
FIXED IND 220UH 750MA 440 MOHM
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH
CONN HEADER SMD 50POS 1.27MM
CONN FPC VERT 11POS 1.00MM SMD
DC DC CONVERTER 18.5V 150W
FIXED IND 470UH 520MA 1.236 OHM